Chciałbyś  zobaczyć nietoperze w naturze?

Pobierz bezpłatną aplikację TILIA a dowiesz się jak tam trafić do punktu wirtualnej ścieżki Kolonie nietoperze. Skorzystaj z informacji i zadań edukacyjnych mobilnej aplikacji. Baw się i ucz na wirtualnej ścieżce. Pobierz ją na swojego smartfona z Google Play i App Store i dowiedź się więcej na ten temat.

W rezerwacie „Las Piwnicki” ochronie podlega las wielogatunkowy. Las to miejsce życia wielu gatunków zwierząt. W rezerwacie prowadzona jest czynna ochrona gatunków, min. gatunków nietoperzy. Wszystkie gatunki nietoperzy występujące w Polsce podlegają ochronie ścisłej na podstawie rozporządzenie Ministra Środowiska. Nietoperze są chronione w sposób czynny poprzez wieszanie budek rozrodczych w miejscach gdzie brakuje naturalnych schronień. Nietoperze nie budują gniazd ani innych schronień, lecz korzystają z już istniejących kryjówek, przy czym wybierają przede wszystkim miejsca ciepłe i zaciszne. Kryjówkami zajmowanymi przez kolonie rozrodcze są najczęściej strychy lub inne zakamarki budynków oraz dziuple drzew.

 

Aplikacja przygotowana została przez Stowarzyszenie „Tilia” w ramach działalności w Szkole Leśnej na Barbarce i realizowana jest w ramach konkursu nr RPKP.04.05.00-IZ.00-04-174/18 dla Osi priorytetowej 4 – Region przyjazny środowisku, działania 4.5 Ochrona przyrody oraz dofinansowana jest ze środków WFOŚiGW w Toruniu.

Skip to content