Mobilne warsztaty

Mobilne warsztaty edukacyjne na terenie placówek edukacyjnych województwa kujawsko – pomorskiego.

 Jednym z zaplanowanych działań w projekcie jest organizacja mobilnych warsztatów edukacyjnych w placówkach szkolnych na terenie województwa kujawsko – pomorskiego.

 Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wizytami naszego mobilnego stanowiska edukacyjnego prowadzonego przez specjalistów ds. edukacji ekologicznej w Waszej placówce szkolnej, zapoznajcie się z regulaminem oraz wypełnijcie kartę zgłoszenia.

Jeśli Wasze zgłoszenie zostanie pozytywnie zaopiniowane przez Organizatora, jego przedstawiciel zgłosi się do Was w celu ustalenia szczegółów.

Serdecznie zapraszamy!

 

Zaplanowano zorganizowanie 30 wyjazdów dla 150 uczestników każdy. Łącznie w przedsięwzięciu udział weźmie 4 500 osób.

Mobilne warsztaty tworzą m.in.: tablice edukacyjne dotyczące gatunków płazów, plenerowe puzzle i memo z gatunkami zwierząt, terenowa gra planszowa „Kto pierwszy w wodzie”, zabawa edukacyjna „Siedlisko zwierząt” a także pomoce dydaktyczne w postaci przestrzennych plansz edukacyjnych oraz prezentacji interaktywnych.

Na stanowisku znajdować się będzie rozkładany namiot, stół oraz siedziska.

Stanowisko obsługuje wykwalifikowany personel z wyższym wykształceniem, posiadający doświadczenie w opracowywaniu i prowadzeniu zajęć, warsztatów dydaktycznych, akcji, kampanii w zakresie ekologiczno – przyrodniczym.

Dzięki temu, iż stanowisko ma atrakcyjną wizualnie i merytorycznie formę, dzieci i młodzież
mogą przyswoić wiele ciekawych informacji dotyczących  bioróżnorodności zwierząt. Uczniowie zdobywają wiedzę m.in. na temat form ochrony przyrody w Polsce, gatunków chronionych, walorów przyrodniczo – ekologicznych województwa kujawsko – pomorskiego  itp.

Skip to content