Zapraszamy wszystkich odkrywców oraz miłośników przyrody do skorzystania z bezpłatnej aplikacji mobilnej Tilia i poszerzenie swojej wiedzy przyrodniczej i ekologicznej.

Aplikacja Tilia to wirtualne stanowiska to nauki przyrody i ekologii zlokalizowane na terenie Barbarki pod Toruniem i Rezerwatu Las Piwnicki. Do stanowisk przygotowano zadania dostosowane do różnych grup wiekowych: klas I-III SP, IV-VIII SP oraz ponadpodstawowych i starszych. Z aplikacji można korzystać przez cały rok, indywidualnie lub grupowo. Zadania można wykonywać etapami, przerwać w dowolnym momencie i pozostałe stanowiska odwiedzić w innym czasie.

Aplikację można pobrać z Google Play i App Store na swojego smartphona i następnie wybierać się na interaktywny edukacyjny spacer. W miejscach zaznaczonych na mapie należy szukać punktów z kodami QR do poszczególnych stanowiska, a następnie odszukać wirtualne tablice i rozwiązać przygotowane zadania.

Aplikacja mobilna realizowana jest w ramach konkursu nr RPKP.04.05.00-IZ.00-04-174/18 dla Osi priorytetowej 4 – Region przyjazny środowisku, działania 4.5 Ochrona przyrody oraz dofinansowana ze środków WFOŚiGW w Toruniu.

Skip to content