Szanowni Nauczyciele,

W związku z przedłużającym się zagrożeniem epidemiologicznym spowodowanym COVID-19 i przedłużaniem nauki zdalnej w szkołach oraz brakiem możliwości  przyjmowania  grup na warsztaty stacjonarne w Szkole Leśnej na Barbarce  zdecydowaliśmy o  organizacji naszych bezpłatnych warsztató zdalnych  również w okresie  kwiecień-czerwiec 2021.

Warsztaty przygotowane są dla uczniów z  województwa kujawsko-pomorskiego (starsze grupy przedszkolne, klasy I-VI SP).

Jeśli chcielibyście Państwo skorzystać z naszej oferty prosimy.

 1. Uzupełnić on –line formularz zgłoszeniowy, gdzie podacie Państwo adres e-mail i numer telefonu kontaktowego.
  2.   Pakiet edukacyjny zawiera prezentację, nasz autorki film oraz różnego typu zadania podsumowujące informacje.
  3.   Warsztaty dostosowane są do wieku uczniów (klas 0-III i IV-VI SP). Można zrealizować w jednej z dwóch form:
  •   warsztatów on-line  w czasie rzeczywistym prowadzone z klasą, przez pracownika Stowarzyszenia „Tilia”, poprzez komunikator internetowy Zoom. Jeśli łączycie się Państwo  z uczniami przez inny komunikator np. Teams, łączycie się Państwo z nami przez Zooma i udostępniacie nas w swoim komunikatorze
  •   przeprowadzenie warsztatów na podstawie przesłanych pakietów edukacyjnych z uczniami na lekcjach on – line lub samodzielnie przez uczniów, a następnie czat z pracownikiem Stowarzyszenia „Tilia” w umówionym czasie.
  4.   Macie do wyboru następujące tematy (możesz wybrać jeden lub więcej tematów):
  •   Ochrona bioróżnorodności. Pokażemy Wam jak i dlaczego chronimy przyrodę w lesie. Jakie formy ochrony przyrody obowiązują na terenie naszego kraju? Jakie gatunki roślin, zwierząt i grzybów są pod ochroną?
  •   Płazy Polski Pokażemy Wam jak w prosty sposób odróżnić żabę od ropuchy. Jakie zwierzęta należą do płazów? Czym płazy wyróżniają się spośród innych zwierząt? Jakie płazy możesz spotkać w swojej okolicy?
  •   Ekosystemy wód słodkich. Pokażemy Wam jakie zwierzęta i rośliny żyją w stawie. Jakie zależności zachodzą między tymi organizmami. Dowiecie się co to jest ekosystem.
  •   Porównanie środowiska lądowego i wodnego. Pokażemy Wam jakie ciekawe przystosowania do środowiska posiadają rośliny i zwierzęta.
  •   Zagrożenia i metody ochrony płazów. Dowiecie się co zagraża płazom i pokażemy Wam metody ich ochrony.
  5.   Po otrzymaniu formularza skontaktujemy się z Państwem, potwierdzimy realizację warsztatów i ustalimy szczegóły.

Zapraszamy do skorzystania  z naszej oferty!

Formularz zgłoszeniowy – kliknij tutaj

Skip to content