Aplikacja edukacyjna Tilia

Aplikacja Tilia to wirtualne stanowiska to nauki przyrody i ekologii na terenie Barbarki (Osada Leśna Barbarka, ul. Przysiecka 13, 87-100 Toruń) i Rezerwatu Las Piwnicki (położony jest ok 4 km od Barbarki).

W aplikacji przygotowanych zostało 15 stanowisk rozmieszczonych w terenie z wirtualnymi tablicami edukacyjnymi.  

Do stanowisk przygotowane zostały również tablice informacyjne opisujące walory przyrodnicze punktów ścieżki, które zamieszczone zostały w aplikacji (sekcja Informacje i tablice) oraz na stronie internetowej projektu (Zakładka „Interaktywna trasa”)

 Do stanowisk przygotowane zostały również w aplikacji interaktywne zadania dostosowane do różnych grup wiekowych: klasy 1-3 SP, 4-8 SP, szkoły ponadpodstawowe i starsi.

Z aplikacji można korzystać przez cały rok. Zadania można wykonywać etapami, przerwać w dowolnym momencie i  pozostałe stanowiska odwiedzić w  innym czasie.

W terenie punkty ścieżki zostały oznaczone drewnianymi słupkami z nazwą aplikacji oraz kodami QR, które należy zeskanować by zobaczyć wirtualną tablicę.

Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne dla użytkowników.

W celu skorzystania z aplikacji:

  • Pobierz aplikację na smartphone lub tablet w sklepie Google  skanując kod QR zamieszczony poniżej na plakacie lub z tablicy informacyjnej ustawionej  przy siedzibie Stowarzyszenia „Tilia” tj. przy stawie w Osadzie Leśnej Barbarka.
  • Otwórz aplikację i zapoznaj się z sekcją „Instrukcja”, w której zamieszczone zostały szczegółowe informacje jak należy z niej korzystać i bezpiecznie poruszać się w terenie leśnym.
  • Przeczytaj opisy stanowisk i zobacz ich zdjęcia w aplikacji (sekcja Informacje i tablice) lub na stronie internetowej (zakładka „Interaktywna trasa”) ułatwi Ci to późniejsze  odszukanie punktów ścieżki w terenie.
  • Zobacz na mapie gdzie rozmieszczone zostały stanowiska w terenie.
  • Wybierz się na spacer na Barbarkę lub do Rezerwatu Las Piwnicki i odszukaj drewniane słupki z kodami QR, zobacz wirtualną tablicę i rozwiązuj zadania aktywizujące.

Powodzenia !

Aplikacja dofinansowana jest ze środków WFOŚiGW w Toruniu (6 stanowisk) i realizowana jest w ramach konkursu nr RPKP.04.05.00-IZ.00-04-174/18 dla Osi priorytetowej 4 – Region przyjazny środowisku, działania 4.5 Ochrona przyrody ( 9 stanowisk)

Skip to content